راهنمای تعویض بند ساعت هوشمند

عوض کردن بند ساعت هوشمند

تعویض بند ساعت هوشمند یکی از موضوعاتی است که افراد به دنبال آن هستند. ما در این مقاله به صورت کامل شما را راهنمایی میکنیم پس در ادامه همراه ما باشید. بند ساعت هوشمند به دلیل تفاوت در سلیقه افراد گسترده و متنوع است. یکی از مزیت هایی که ساعت های هوشمند نسبت به ساعت های دیگر دارد، سهولت در تعویض بند آن ها می باشد که به راحتی انجام می شود. طوری که در عرض چند ثانیه می توان بند قدیمی را با بند جدید تعویض کرد. به دلایل مختلفی مجبور می شویم بند ساعت هوشمند را تعمیر یا تعویض کنیم.

تعویض بند ساعت هوشمند شیائومی mi watch lite

یکی از دلایلی که افراد بند ساعت هوشمند خود را تعویض می کنند، این است که بر اثر استفاده مداوم این بندها فرسوده می شوند و ظاهر زیبای اولیه را از دست می دهند. به طور مثال بندها ممکن است به دلایلی مانند حساسیت فرد و جنس نامناسب بند، یا در اثر ضربه و قرار گرفتن در معرض مواد شیمیایی آسیب ببیند. و فرد بخواهد که بند ساعت خود را عوض کند.

 

تعویض بند ساعت هوشمند
راهنمای تعویض بند ساعت هوشمند

در این مقاله می خواهیم چند تا راهکار و روش تعویض بند ساعت هوشمند را برایتان توضیح دهیم. در ادامه با ما همراه باشید.

نصب بند ساعت هوشمند

یکی از جذابیت های بندهای ساعت تنوع در رنگ است. افراد تمایل دارند که وقتی می خواهند تیپ و ظاهری آراسته داشته باشند. رنگ بند ساعت خود را با لباس شان هماهنگ کنند. برای انجام این کار کافی است که طبق سلیقه تون رنگ و طرحی را که علاقه دارید انتخاب کنید برای خرید انواع بند ساعت هوشمند میتوانید اینجا را کلیک کنید. و برای نصب آن گام به گام همراه ما باشید.

شاید برای شما هم سوال باشد که…

چه بندی برای ساعت هوشمند مناسب است؟

جنس، رنگ، سایز و مدل های متنوعی برای بندها وجود دارد. بندهای ساعت استاندارد تولید شده اند و از لحاظ ابعاد فیکس ساعت هستند. شما می توانید بعد از خرید بند، به راحتی خودتان تعویض آن را انجام دهید.

انواع بندها شامل بند چرمی ساعت هوشمند، بند فلزی و بند استیل، بند پلاستیکی ساعت هوشمند، بند سرامیکی و بند پارچه ای می باشد.

بیشتر ببینید: بند سامسونگ واچ

تعویض بند ساعت هوشمند سامسونگ

بند چرمی یا فلزی و بند سرامیکی می تواند بهترین انتخاب نسبت به بند پلاستیکی باشد. علاوه بر در نظر گرفتن جنس آنها باید به موارد دیگر مانند استایل، سایز و رنگ آن دقت کنید. یکی از مهم ترین موارد که در زیبایی ظاهری ساعت موثر است سایز آن ست. اگر به دست گشاد باشد ظاهری بدی دارد و فرد را کلافه می کند.

مراحل راهنمای تعویض بند ساعت هوشمند

مرحله اول: برای تعویض بند ساعت هوشمند ابتدا تکه پارچه ای نرم تهیه کنید، برای قرار دادن نمایشگر ساعت روی پارچه و استفاده از پنس ساعت و چاقوی نوک تیز را در فاصله بین بند و ضامن ساعت میله ای که بند به آن وصل شده انتخاب کنید.

مرحله دوم: با کمی فشار به  ضامن پین بند به راحتی جدا می شود. حتما از پنس استفاده کنید ممکنه با فشار دست ضامن شکسته شود. به همین دلیل بهتر است از پنس ساعت استفاده کنید.

این پنس ها روی ضامن ساعت قفل می شوند، یکی از ویژگی هایی که پنس های ساعت دارند، حالت فنری آنهاست تا بتوان به راحتی ساعت را از بند جدا کرد.

بیشتر ببینید: خرید بند ساعت شیائومی

نحوه تعویض بند ساعت هوشمند

دقت کنید اگر نمی توانید به دلایلی از پنس ساعت و اشیای نوک تیز استفاده کنید، یک میله کوچک فنری را در قسمتی که بند ساعت دور ضامن پیچیده قرار دهید و تکه ای از نخ دندان را تا کنید و سوراخی در انتهای آن ایجاد کنید و از شکاف نازکی که بین ضامن و نمایشکر ساعت وجود داره عبور دهید. و سر میله فنری کوچک را وارد سوراخ سر نخ دندان کنید و دو سر نخ دندان را محکم بکشید، تا بند از جای خود خارج شود. برای خرید بند اپل واچ اینجا را کلیک کنید تا مدل های مختلف بند ساعت هوشمند را در فروشگاه کاورگاردین ببینید.

چگونه بند ساعت هوشمند اپل واچ را تعویض کنیم؟

شاید تاکنون به تعویض بند ساعت هوشمند توسط خودتان فکر نکرده باشید در این مقاله مراحل تعویض بند ساعت هوشمند را آموزش خواهیم داد. گزینه های متنوعی را پیشنهاد می کنیم تا به راحتی بتوانید بند ساعت هوشمند اپل خود را تعویض کنید. برای محافظت بیشتر از ساعت خود بهتر است از گارد اپل واچ و گلس اپل واچ استفاده کنید.

آموزش تعویض بند ساعت

گام اول: دکمه جدا کردن بندهای ساعت هوشمند اپل در قسمت پشت قراردارد اپل واچ را به پشت قرار دهید.

برای انجام گام دوم، دکمه جداسازی بند ساعت در پایین محل اتصال بند به ساعت قرار دارد و به شکل بیضی است.

بعد از انجام این مرحله در حالی که دکمه جداسازی بند ساعت را نگه داشته اید بند ساعت را به سمت راست بکشید.

بعد از آن دو تا دکمه جداسازی در قسمت پشتی بندهای ساعت هوشمند اپل قراردارد دکمه بعدی را فشار دهید و نگه دارید.

سپس در حالی که دکمه جداسازی را نگه داشته اید بند ساعت را به سمت بیرون بکشید و بندهای ساعت کاملا جدا شده اند.

در نهایت برای جا انداختن بندهای جدید ابتدای بند جدید را داخل شیار بند ساعت قرار دهید و به سمت داخل حرکت دهید.

 

ویدیو تعویض بند اپل واچ

 

نکات مهم قابل توجه در رابطه با راهنمای تعویض بند ساعت هوشمند

دقت داشته باشید باید تا شنیدن یک صدای کلیک بند جدید را به سمت داخل حرکت دهید. اگر بند متصل نشد و صدای کلیک را نشنیدید بند را اندکی به طرفین حرکت داده تا به خوبی متصل شود و صدای کلیک آن شنیده شود.

همچنین دقت داشته باشید که نوشته موجود بر روی بند در سمت پشتی آن قرار دارد.

تعویض بند ساعت استیل

قرار گیری بندهای ساعت هوشمند اپل واچ به گونه ای طراحی شده اند. که بند کوتاه تراز سمت بالای ساعت و بند بلندتر از قسمت پایینی به اپل واچ متصل می شود.

برای دسترسی آسان تر دکمه های آن در سمت بیرونی ساعت قرار گرفته اند. البته با شرح توضیحات بالا هر شخص می تواند با سلیقه و علایق خود بند اپل واچ را تنظیم نماید.

تعویض بند اپل واچ

برای تعویض بند اپل واچ، می‌توانید به صورت زیر عمل کنید:

ابتدا باید بند فعلی را از ساعت جدا کنید. برای این کار، به آهستگی بر روی دکمه‌ی خمیده شده در بالای بند فشار دهید و آن را به آهستگی از ساعت جدا کنید.

سپس بند جدید را با دقت به ساعت وصل کنید و به طور کامل بر روی ساعت قرار دهید.

در صورتی که بند جدید اپل واچ شما از نوع قفل‌دار (با قفل سامانه‌ی پین) باشد، باید پین را با استفاده از دکمه‌ی خمیده شده در بالای بند قفل کنید.

بعد از نصب بند جدید، ساعت را روشن کرده و به تنظیمات بروید تا اطمینان حاصل کنید که برای سنجش فعالیت‌هایتان و دریافت اطلاعیه‌ها به درستی کار می‌کند.

لازم به ذکر است که برای تعویض بند اپل واچ، باید از بندی استفاده کنید که برای مدل و سایز اپل واچ شما مناسب باشد. برای مشاهده و خرید انواع بند کاتیر اپل واچ کلیک کنید.

تعویض بند ساعت فلزی

با فشردن آن و اندکی جا به جا کردن بند میتوانید بند اپل واچ خود را جدا نمایید. برای اتصال بند جدید ابتدا یکی از گوشه های بند را وارد قسمت مربوطه کنید تا صدای کلیک شنیده شود و سپس گوشه ی دیگر را نیز به همین ترتیب اتصال دهید. اگر صدای کلیک نمی‌شنوید قطعا اتصال به درستی انجام نمی‌شود، کافیست اندکی بند را به طرفین حرکت دهید.

نتیجه گیری

از جمله سوالاتی که برای دارندگان ساعتهای هوشمند اپل مطرح می‌باشد این است که در هنگام تغییر استایل، ایجاد تنوع و یا حتی کثیفی و آسیب دیدگی، چگونه میتوانیم بند ساعت خود را تغییر دهیم. انجام این امر کار چندان سختی نیست فقط کافی است ساعت را در دست نگهدارید. در بالا و پایین آن شاهد حضور دو دکمه ی کوچک خواهید بود که وظیفه‌ی اتصال بند را بر عهده دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نماد های اعتماد کاورگاردین

با خیالی آسوده از سایت کاورگاردین خرید کنید
برای مشاهده مجوزهای ما روی نمادهای زیر کلیک کنید

logo-samandehi