علائم خرابی کابل شارژ

خرابی کابل شارژ

علائم خرابی کابل شارژ چیست؟ این سوالی است که زمانی که گوشی مان شارژ نمی شود می پرسیم تا بدانیم که مشکل از کجاست؟ کابل شارژ خراب است یا …

کابل شارژر یک جز جدا نشدنی گوشی ها به حساب می آید. سالم بودن کابل شارژر تاثیر زیادی روی عمر باتری دارد، پس برای افزایش عمر باتری و کاهش هزینه ها به سالم بودن آن دقت کنید.

متاسفانه بیشتر کاربران تا زمانی که شارژر آن ها به طور کامل از کار نیوفتد از آن دست برنمی دارند. حتی گاهی مسیر قطعی کابل را پیدا کرده و با راه های مختلف، مجددا از آن استفاده می کنند. این کار علاوه بر این که برای کاربران خطراتی را ایجاد می کند سبب خراب شدن باتری هم می شود. برای جلوگیری از این پیامد ها همراه ما باشید تا با علائم خرابی کابل شارژ آشنا شویم.

خرابی کابل شارژ
علائم خرابی کابل شارژ

تشخیص مشکل خرابی باتری گوشی

نرم افزار AMPERE

زمانی که کابل شارژر خراب باشد پر شدن باتری بیشتر طول می کشد و به علت قطع و وصلی ها باتری داغ می شود. داغ شدن گوشی قاتل باتری های لیتیومی به شمار می آید به همین خاطر باید توجه ویژه ای به سالم بودن کابل شارژ داشته باشید. یکی از راه های تشخیص خرابی کابل شارژر استفاده از برنامه Ampere است. البته این اپلیکیشن در گوشی هایی مانند htc کار نمی کند، اما در بیشتر گوشی های اندروید قابل دسترسی است.

شاید ساده ترین راه تشخیص علائم خرابی استفاده از همین نرم افزار باشد زیرا زیرا بررسی های لازمه توسط نرم افزار انجام می شود. پس از نصب این نرم افزار باید گوشی را به منبع شارژ وصل کنید، منبع شارژی می تواند پریز یا پاور بانک باشد. سپس باید اپلیکیشن را باز کرده و چند دقیقه صبر کنید تا برنامه اطلاعات را آپدیت کند. در نهایت  میزان توان شارژر نشان داده می شود و از میزان سلامت شارژر خود مطلع می شوید.

پیشنهاد ما خرید کابل شارژ استاندارد و خوب است تا به دستگاه موبایل شما آسیب نرسد. کابل شارژ کی اف یکی از برند های معتبر و خوب

اعداد در نرم افزار AMPERE

همانطور که گفتیم نرم افزار Ampere ما را از خرابی کابل شارژ مطلع می سازد. اما چه اعدادی بیانگر سالم بودن کابل شارژ و چه اعدادی  بیانگر خراب بودن آن هستند؟. در واقع نمی توان عدد مشخصی را برای این مسئله تعریف کرد زیرا هر شارژی عدد مخصوص به خود را دارد. باید به نوشته های روی آداپتور یا کلگی شارژر توجه کنید و عددی که مقابل output  نوشته شده است را بخوانید.

زمانی که شارژر را تست کردید و عدد نشان داده شده، کمی کم تر از این عدد بود یعنی کابل شما سالم است. بهترین راه برای آگاهی از علائم خرابی کابل شارژ همین راه است، البته بهتر است هنگام تست هیچ برنامه ای در حال استفاده نباشد. بخشی از توان گوشی صرف روشنایی صفحه و همین برنامه  می شود به همین علت عدد نشان داده شده از عدد روی آداپتور کم تر است. بارز ترین علائم خرابی کابل شارژر زمانی دیده می شود که عدد نرم افزار بسیار کم تر از عدد روی آداپتور باشد.

چک کردن پریز برق

هر گاه دستگاهی را به شارژ وصل کردید اما شارژ نشد نشان دهنده خراب بودن کابل شارژ نیست. مشکلات مختلفی سبب عدم برقراری شارژ می شوند که با آن ها آشنا خواهیم شد.

قبل از هر چیزی باید پریز برق را چک کنید، باید از فعال بودن و برق داشتن آن مطمئن شوید. برای این کار می توانید شارژر را به یک پریز دیگر وصل کرده و امتحان کنید.

بررسی اتصال شارژ در شارژر گوشی

برای بررسی اتصال شارژر باید تمامی قطعات آن اعم از آداپتور، کابل شارژ و یا در برخی از دستگاه ها کابل برق متصل به آداپتور را جدا کنید. سپس همه این قطعات را با دقت به یکدیگر متصل کنید و از درستی اتصال اطمینان خاطر پیدا کنید.

توجه به چراغ روی گوشی

یکی از علائم خرابی کابل شارژ خاموش بودن چراغ های نشانگر آن است. نکته جالبی که در مورد برخی از شارژر ها، مانند آداپتور لپ تاپ این است که با توجه به وضعیت وجود چراغ به رنگ های مختلفی درمی آید. رنگ سبز نشان دهنده اتصال خوب و رنگ زرد نشان دهنده نوسانات برق است.

خاموش و روشن کردن گوشی

فرآیند شارژ شدن شامل بخش های مختلفی می شود به همین علت ممکن است خرابی کابل شارژ موجب شارژ نشدن دستگاه نشده باشد. با خاموش و روشن کردن دستگاه اگر مشکلاتی ناگهانی برای دستگاه پیش آمده باشد برطرف می شود. بیشتر بدانید: تاثیر کابل شارژ روی شارژ گوشی

خرابی کابل شارژ

لختی سیم و خم شدن و تا شدن آن و همچنین تغییر در پوشش سیم می توانند علائم خرابی کابل شارژ باشند. اگر با انجام مراحل بالا باز هم شارژر دستگاه را شارژ نکرد می توانید دو سر آن را کمی تکان دهید. اگر در میان تکان دادن های لحظه ای دستگاه شروع به شارژ شد یعنی سیم های داخل کابل آسیب دیده اند و باید کابل جدیدی خریداری شود. البته اگر سیم شارژر لخت بود و یا پوشش آن آسیب دیده بود نباید هنگام اتصال به برق به آن دست بزنید. زیرا علاوه بر آسیب به دستگاه، خطر برق گرفتگی هم شما را تهدید می کند.

اهمیت کابل شارژ مناسب برای گوشی

در صورت استفاده از شارژر های غیر استاندارد، کمی بعد از خرید آن با علائم خرابی کابل شارژ مواجه می شوید. در واقع تولید کنندگان برای کاهش هزینه ها، شارژر ها را با سیم های باریک تری می سازند. به همین علت کابل ها آسیب پذیر تر می شوند و در صورت اتصال به یک آداپتور فست شارژر دچار قطعی می شوند. برای خرید شارژر و کابل شارژ با کیفیت کلیک کنید.

این نوع آداپتور ها جریان برق بیشتری دارند و سبب داغ شدن سیم ها و سپس قطعی آن ها می شوند. تجهیزات غیر استاندارد علاوه بر این که عمر کمی دارند سبب کاهش عمر دستگاه شما هم می شوند. اگر برای خرید تجهیزات این چنین بیشتر هزینه کنید در آینده نیازی به پرداخت هزینه برای بخش های مختلف دیگر دستگاه مانند باتری ندارید.

اهمیت آداپتور سالم و استاندارد برای گوشی

استفاده از آداپتور مناسب تاثیر زیادی روی حفظ سلامت باتری دارد پس باید برای هر دستگاه از آداپتور مخصوص آن استفاده شود. مهم ترین ویژگی آداپتور ها ولتاژ خروجی آن ها است. اگر جریان برق در آداپتور کم باشد دستگاه دیر تر شارژ می شود و به باتری آسیب وارد می کند. اما اگر جریان بیشتر باشد مشکلی پیش نمی آید زیرا در نهایت دستگاه جریان ماکسیمومی که می تواند دریافت کند را دریافت می کند.

در این متن با علائم خرابی کابل شارژ و همچنین اهمیت کابل و آداپتور مناسب آشنا شدیم و به بررسی علت های شارژ نشدن دستگاه پرداختیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نماد های اعتماد کاورگاردین

با خیالی آسوده از سایت کاورگاردین خرید کنید
برای مشاهده مجوزهای ما روی نمادهای زیر کلیک کنید

logo-samandehi